LM3622AM-8.4/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM3622AM-8.4/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LM3622AM-8.4/NOPB
Manufacturer N/A
Description IC CTRLR LI-ION BAT CHRG 8-SOIC
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply (Max):24V
Supplier Device Package:8-SOIC
Series:-
Programmable Features:-
Packaging:Tube
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Other Names:*LM3622AM-8.4
*LM3622AM-8.4/NOPB
LM3622AM-8.4
LM3622AM-8.4-ND
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C (TA)
Number of Cells:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Interface:-
Fault Protection:-
Detailed Description:Charger IC Lithium Ion 8-SOIC
Current - Charging:Constant
Charge Current - Max:-
Battery Pack Voltage:8.4V