LM3354MM-1.8/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM3354MM-1.8/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LM3354MM-1.8/NOPB
Manufacturer N/A
Description IC REG SWITCHD CAP 1.8V 10MSOP
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Output (Min/Fixed):1.8V
Voltage - Output (Max):-
Voltage - Input (Min):2.5V
Voltage - Input (Max):5.5V
Topology:Charge Pump
Synchronous Rectifier:No
Supplier Device Package:10-VSSOP
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Output Type:Fixed
Output Configuration:Positive
Other Names:LM3354MM-1.8
LM3354MM-1.8/NOPBTR
LM3354MM-1.8TR
LM3354MM-1.8TR-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Number of Outputs:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Function:Step-Up/Step-Down
Frequency - Switching:1MHz
Detailed Description:Charge Pump Switching Regulator IC Positive Fixed 1.8V 1 Output 90mA 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Current - Output:90mA