LM2901 MWA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM2901 MWA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM2901 MWA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM2901 MWA |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC COMP QUAD DIFF WAFERSALE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 878 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.542 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 2 V ~ 36 V, ±1 V ~ 18 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset (Max): | 7mV @ 30V |
| Type: | General Purpose |
| Supplier Device Package: | Wafersale |
| Series: | - |
| Propagation Delay (Max): | - |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | Die |
| Output Type: | CMOS, DTL, ECL, MOS, Open-Collector, TTL |
| Other Names: | LM2901 MWA-ND LM2901MWA |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Elements: | 4 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Hysteresis: | - |
| Detailed Description: | Comparator General Purpose CMOS, DTL, ECL, MOS, Open-Collector, TTL Wafersale |
| Current - Quiescent (Max): | 2.5mA |
| Current - Output (Typ): | 16mA @ 5V |
| Current - Input Bias (Max): | 0.25µA @ 5V |
| CMRR, PSRR (Typ): | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM2901 MWA, use the request quote form to request LM2901 MWA pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM2901 MWA.The price and lead time for LM2901 MWA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM2901 MWA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

