LM2780TPX
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM2780TPX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM2780TPX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM2780TPX |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC REG SWITCHD CAP INV 8USMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output (Min/Fixed): | -Vin |
|---|---|
| Voltage - Output (Max): | - |
| Voltage - Input (Min): | 1.8V |
| Voltage - Input (Max): | 5.5V |
| Topology: | Charge Pump |
| Synchronous Rectifier: | No |
| Supplier Device Package: | 8-µSMD (1.36x1.36) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-UFBGA |
| Output Type: | Fixed |
| Output Configuration: | Negative |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Outputs: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Function: | Ratiometric |
| Frequency - Switching: | 12kHz |
| Detailed Description: | Charge Pump Switching Regulator IC Negative Fixed -Vin 1 Output 50mA 8-UFBGA |
| Current - Output: | 50mA |
| Base Part Number: | LM2780 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM2780TPX, use the request quote form to request LM2780TPX pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM2780TPX.The price and lead time for LM2780TPX depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM2780TPX.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
