LM27403EVM-POL600
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM27403EVM-POL600 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LM27403EVM-POL600
Manufacturer N/A
Description BOARD EVAL LM27403
Lead Free Status / RoHS Status Not applicable / Not applicable
In stock 39 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Output:1.8V
Voltage - Input:4.5 V ~ 20 V
Utilized IC / Part:LM27403
Supplied Contents:Board(s)
Series:-
Regulator Topology:Buck
Outputs and Type:1, Non-Isolated
Other Names:296-37167
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Main Purpose:DC/DC, Step Down
Frequency - Switching:600kHz
Detailed Description:LM27403 - DC/DC, Step Down 1, Non-Isolated Outputs Evaluation Board
Current - Output:30A