LM2717MT-ADJEV
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM2717MT-ADJEV with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM2717MT-ADJEV with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM2717MT-ADJEV |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | BOARD EVALUATION LM2717MT-ADJ |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $154.72 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 3.3V, 5V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 8 V ~ 20 V |
| Utilized IC / Part: | LM2717 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | - |
| Regulator Topology: | Buck |
| Outputs and Type: | 2, Non-Isolated |
| Other Names: | LM2717MTADJEV |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Down |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Frequency - Switching: | - |
| Detailed Description: | LM2717 - DC/DC, Step Down 2, Non-Isolated Outputs Evaluation Board |
| Current - Output: | 2A, 1.5A |
| Board Type: | Fully Populated |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM2717MT-ADJEV, use the request quote form to request LM2717MT-ADJEV pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM2717MT-ADJEV.The price and lead time for LM2717MT-ADJEV depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM2717MT-ADJEV.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
