LM27-2PL MDA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM27-2PL MDA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM27-2PL MDA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM27-2PL MDA |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | LM27-2PL MDA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.7V ~ 5.5V |
|---|---|
| Trip Temperature Threshold: | Hot |
| Switching Temperature: | 145°C |
| Supplier Device Package: | Diesale |
| Series: | - |
| Selectable Hysteresis: | Yes |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | Die |
| Output Type: | Open Drain |
| Output Function: | /OverTemp, VTemp |
| Output: | Active High |
| Other Names: | LM27-2PL MDA-ND LM27-2PLMDA |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Thermostat 145°C Active High Open Drain Diesale |
| Current - Supply: | 15µA |
| Current - Output (Max): | - |
| Accuracy: | ±3°C |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM27-2PL MDA, use the request quote form to request LM27-2PL MDA pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM27-2PL MDA.The price and lead time for LM27-2PL MDA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM27-2PL MDA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
