LM26LVCISDX-080/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM26LVCISDX-080/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM26LVCISDX-080/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM26LVCISDX-080/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC TEMP SENS/SWITCH 80C 6WSON |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 4500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.605 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 1.6V ~ 5.5V |
|---|---|
| Trip Temperature Threshold: | Hot |
| Switching Temperature: | 80°C |
| Supplier Device Package: | 6-WSON (2.2x2.5) |
| Series: | - |
| Selectable Hysteresis: | No |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 6-WDFN Exposed Pad |
| Output Type: | Open Drain, Push-Pull |
| Output Function: | OverTemp, /OverTemp, VTemp |
| Output: | Active High, Active Low |
| Other Names: | LM26LVCISDX-080 LM26LVCISDX-080-ND |
| Operating Temperature: | -50°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Trip Test |
| Detailed Description: | Thermostat 80°C Active High, Active Low Open Drain, Push-Pull 6-WSON (2.2x2.5) |
| Current - Supply: | 8µA |
| Current - Output (Max): | 7mA |
| Accuracy: | ±2.2°C |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM26LVCISDX-080/NOPB, use the request quote form to request LM26LVCISDX-080/NOPB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM26LVCISDX-080/NOPB.The price and lead time for LM26LVCISDX-080/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM26LVCISDX-080/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
