LM26EVAL-XPA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM26EVAL-XPA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM26EVAL-XPA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM26EVAL-XPA |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | BOARD EVALUATION LM26CIM5-XPA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $22.72 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Utilized IC / Part: | LM26CIM5-XPA |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | - |
| Sensor Type: | Thermostat |
| Sensitivity: | ±3°C |
| Sensing Range: | 105°C Trip Point |
| Other Names: | LM26EVALXPA |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Interface: | Analog |
| Embedded: | No |
| Detailed Description: | LM26CIM5-XPA - Thermostat Sensor Evaluation Board |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM26EVAL-XPA, use the request quote form to request LM26EVAL-XPA pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM26EVAL-XPA.The price and lead time for LM26EVAL-XPA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM26EVAL-XPA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
