LM26CIM5-RPA/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM26CIM5-RPA/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM26CIM5-RPA/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM26CIM5-RPA/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC THERMOSTAT PRESET SOT23-5 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.73 | $1.351 | $1.164 | |||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $0.915 | $0.832 | $0.769 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.7V ~ 5.5V |
|---|---|
| Trip Temperature Threshold: | Hot |
| Switching Temperature: | 65°C |
| Supplier Device Package: | SOT-23-5 |
| Series: | - |
| Selectable Hysteresis: | Yes |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | SC-74A, SOT-753 |
| Output Type: | Open Drain |
| Output Function: | /OverTemp |
| Output: | Active Low |
| Other Names: | LM26CIM5-RPA/NOPBDKR |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Thermostat 65°C Active Low Open Drain SOT-23-5 |
| Current - Supply: | 16µA |
| Current - Output (Max): | - |
| Accuracy: | ±3°C |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM26CIM5-RPA/NOPB, use the request quote form to request LM26CIM5-RPA/NOPB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM26CIM5-RPA/NOPB.The price and lead time for LM26CIM5-RPA/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM26CIM5-RPA/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
