LM26420XMHEVAL/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM26420XMHEVAL/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM26420XMHEVAL/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM26420XMHEVAL/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | BOARD EVAL SYNC BUCK 2.2MHZ |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $102.80 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 1.2V, 2.5V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 3 V ~ 5.5 V |
| Utilized IC / Part: | LM26420 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | - |
| Regulator Topology: | Buck |
| Outputs and Type: | 2, Non-Isolated |
| Other Names: | LM26420XMHEVAL LM26420XMHEVAL-ND LM26420XMHEVALNOPB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Down |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Frequency - Switching: | 2.2MHz |
| Detailed Description: | LM26420 - DC/DC, Step Down 2, Non-Isolated Outputs Evaluation Board |
| Current - Output: | 2A, 2A |
| Board Type: | Fully Populated |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM26420XMHEVAL/NOPB, use the request quote form to request LM26420XMHEVAL/NOPB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM26420XMHEVAL/NOPB.The price and lead time for LM26420XMHEVAL/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM26420XMHEVAL/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
