LM25574BLDT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM25574BLDT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM25574BLDT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM25574BLDT |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | WEBENCH BUILD IT BOARD LM25574 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $20.77 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 1.23 V ~ 40 V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 6 V ~ 42 V |
| Utilized IC / Part: | LM25574 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | SIMPLE SWITCHER®, WEBENCH® |
| Regulator Topology: | Buck |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Down |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Frequency - Switching: | - |
| Detailed Description: | LM25574 SIMPLE SWITCHER®, WEBENCH® DC/DC, Step Down 1, Non-Isolated Outputs Evaluation Board |
| Current - Output: | 500mA |
| Board Type: | Partially Populated - Main IC Only |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM25574BLDT, use the request quote form to request LM25574BLDT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM25574BLDT.The price and lead time for LM25574BLDT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM25574BLDT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

