LM25085MYEVAL
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM25085MYEVAL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM25085MYEVAL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM25085MYEVAL |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | EVAL BOARD FOR LM25085 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | - |
|---|---|
| Voltage - Input: | 5.5 V ~ 42 V |
| Series: | - |
| Regulator Topology: | 5A |
| Primary Attributes: | LM25085 |
| Power - Output: | 1, Non-Isolated |
| Outputs and Type: | Fully Populated |
| Number of DAC's: | 300kHz |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Part Number: | LM25085MYEVAL |
| Hazardous Material Packing Requirements: | Board |
| Frequency - Switching: | Buck |
| Expanded Description: | LM25085 - DC/DC, Step Down 1, Non-Isolated Outputs Evaluation Board |
| Embedded: | DC/DC, Step Down |
| Description: | EVAL BOARD FOR LM25085 |
| Current - Output: | 5V |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM25085MYEVAL, use the request quote form to request LM25085MYEVAL pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM25085MYEVAL.The price and lead time for LM25085MYEVAL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM25085MYEVAL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

