LM235AH/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM235AH/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM235AH/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM235AH/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | SENSOR ANALOG -40C-125C TO46-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $17.10 | $13.956 | $12.909 | $10.816 | ||
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | |||
| $10.467 | $10.118 | $9.595 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | - |
|---|---|
| Test Condition: | 25°C (-40°C ~ 125°C) |
| Supplier Device Package: | TO-46-3 |
| Series: | - |
| Sensor Type: | Analog, Local |
| Sensing Temperature - Remote: | - |
| Sensing Temperature - Local: | -40°C ~ 125°C |
| Resolution: | 10mV/°C |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | TO-206AB, TO-46-3 Metal Can |
| Output Type: | Analog Voltage |
| Other Names: | *LM235AH/NOPB LM235AHNOPB |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Temperature Sensor Analog, Local -40°C ~ 125°C 10mV/°C TO-46-3 |
| Accuracy - Highest (Lowest): | ±1°C (±2.7°C) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM235AH/NOPB, use the request quote form to request LM235AH/NOPB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM235AH/NOPB.The price and lead time for LM235AH/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM235AH/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

