LM136AH-2.5/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM136AH-2.5/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM136AH-2.5/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM136AH-2.5/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | V-Ref Precision 2.49V 10mA 3-Pin TO-46 Box |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $17.402 | $15.708 | $14.168 | $13.86 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 2.49V |
|---|---|
| Voltage - Input: | - |
| Tolerance: | ±1% |
| Temperature Coefficient: | - |
| Supplier Device Package: | TO-46-3 |
| Series: | - |
| Reference Type: | Shunt |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | TO-206AB, TO-46-3 Metal Can |
| Output Type: | Fixed |
| Other Names: | *LM136AH-2.5/NOPB 296-35880 LM136AH-2.5/NOPB-ND |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Noise - 10Hz to 10kHz: | - |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Shunt Voltage Reference IC ±1% 10mA TO-46-3 |
| Current - Supply: | - |
| Current - Output: | 10mA |
| Current - Cathode: | 400µA |
| Base Part Number: | LM136 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM136AH-2.5/NOPB, use the request quote form to request LM136AH-2.5/NOPB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM136AH-2.5/NOPB.The price and lead time for LM136AH-2.5/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM136AH-2.5/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
