LM119H/NOPB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM119H/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM119H/NOPB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM119H/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | Box LM119 DTL Open-Collector RTL TTL 0.5muA comparator circuit 0.5muA @ 15V 80ns 8.96mm 15V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $16.108 | $14.54 | $13.114 | $12.829 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 5 V ~ 36 V, ±2.5 V ~ 18 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset (Max): | 4mV @ ±15V |
| Type: | General Purpose |
| Supplier Device Package: | TO-100-10 |
| Series: | - |
| Propagation Delay (Max): | - |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | TO-100-10 Metal Can |
| Output Type: | DTL, Open-Collector, RTL, TTL |
| Other Names: | 296-35885 LM119H/NOPB-ND |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Number of Elements: | 2 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Hysteresis: | - |
| Detailed Description: | Comparator General Purpose DTL, Open-Collector, RTL, TTL TO-100-10 |
| Current - Quiescent (Max): | 11.5mA |
| Current - Output (Typ): | 25mA |
| Current - Input Bias (Max): | 0.5µA @ ±15V |
| CMRR, PSRR (Typ): | - |
| Base Part Number: | LM119 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM119H/NOPB, use the request quote form to request LM119H/NOPB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM119H/NOPB.The price and lead time for LM119H/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM119H/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

