LM113-288.0M-T
Connor-Winfield
LM113-288.0M-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM113-288.0M-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LM113-288.0M-T
Manufacturer Connor-Winfield
Description OSC XO 288.000MHZ LVDS SMD
(In US Dollars)
250 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Series:LM113
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:6-SMD, No Lead
Output:LVDS
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.077" (1.95mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±25ppm
Frequency:288MHz
Detailed Description:288MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):75mA