LM111H
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM111H with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM111H with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LM111H |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | Comparator; Voltage; 36 V; 5.1 mA (Typ.) @ degC; 30 V; 500 mW; 200 V/mV |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $16.775 | $15.142 | $13.657 | $13.361 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 5 V ~ 36 V, ±2.5 V ~ 18 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset (Max): | 3mV @ ±15V |
| Type: | General Purpose |
| Supplier Device Package: | TO-99-8 |
| Series: | - |
| Propagation Delay (Max): | - |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | TO-99-8 Metal Can |
| Output Type: | DTL, MOS, Open-Collector, Open-Emitter, RTL, TTL |
| Other Names: | 296-38972 LM111H-ND |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Number of Elements: | 1 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Hysteresis: | - |
| Detailed Description: | Comparator General Purpose DTL, MOS, Open-Collector, Open-Emitter, RTL, TTL TO-99-8 |
| Current - Quiescent (Max): | 6mA |
| Current - Output (Typ): | - |
| Current - Input Bias (Max): | 0.1µA @ ±15V |
| CMRR, PSRR (Typ): | - |
| Base Part Number: | LM111 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LM111H, use the request quote form to request LM111H pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM111H.The price and lead time for LM111H depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LM111H.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
