LLDB4-TP
Micro Commercial Components (MCC)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LLDB4-TP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LLDB4-TP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LLDB4-TP |
|---|---|
| Manufacturer | Micro Commercial Components (MCC) |
| Description | DIAC BIDIRECTIONAL MINIMELF |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Breakover: | 35 ~ 45V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | Mini MELF |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 110°C (TJ) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diac/Sidac Thyristor 35 ~ 45V Mini MELF |
| Current - Peak Output: | 2A |
| Current - Breakover: | 100µA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LLDB4-TP, use the request quote form to request LLDB4-TP pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LLDB4-TP.The price and lead time for LLDB4-TP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LLDB4-TP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


