LLC843F10M
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LLC843F10M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LLC843F10M
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description LIQUID LEVEL CONTROL
Lead Free Status / RoHS Status Lead free by exemption / RoHS Compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Weight:-
Voltage - Supply:120VAC
Type:Constant Level
Termination Style:Quick Connect - 0.187"/0.250"
Series:LLC8
Sensitivity:Fixed, 10kOhm
Output Type:Relay
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Manufacturer Standard Lead Time:23 Weeks
Fluid Type:-
Features:LED Indicator
Distance - Control To Sensor (Max):-
Detailed Description:Liquid Level Controller Constant Level SPDT (1 Form C) 120VAC Chassis Mount
Contact Rating @ Voltage:10A @ 120VAC