LLC210D3L24-005
SST Sensing
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LLC210D3L24-005 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LLC210D3L24-005 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LLC210D3L24-005 |
|---|---|
| Manufacturer | SST Sensing |
| Description | LIQUID LEVEL SENSOR |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $93.18 | $88.522 | $81.533 | |||
| 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs | |||
| $72.214 | $69.885 | $67.556 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating: | 8 V ~ 30 V |
|---|---|
| Type: | Liquid |
| Switch Actuation Level: | - |
| Series: | Optomax |
| Output Type: | Digital |
| Output Configuration: | Push-Pull |
| Other Names: | 1921-1025 LLC210D3L24-005-DK |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Threaded |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Housing & Prism: | Polysulfone (PES) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Liquid Level Sensor Digital Push-Pull Output Threaded |
| Current: | 7.5mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LLC210D3L24-005, use the request quote form to request LLC210D3L24-005 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LLC210D3L24-005.The price and lead time for LLC210D3L24-005 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LLC210D3L24-005.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

