LL4148
onsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LL4148 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LL4148 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LL4148 |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Description | LL4148 Series 1 V 200 mA 100 V Max Reverse Voltage Small Signal Diode LL-34 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.032 | $0.029 | $0.026 | $0.025 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1V @ 10mA |
|---|---|
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 100V |
| Supplier Device Package: | SOD-80 |
| Speed: | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Series: | - |
| Reverse Recovery Time (trr): | 4ns |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80 |
| Other Names: | LL4148FSTR |
| Operating Temperature - Junction: | -55°C ~ 175°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 22 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Diode Type: | Standard |
| Detailed Description: | Diode Standard 100V 200mA Surface Mount SOD-80 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 25nA @ 20V |
| Current - Average Rectified (Io): | 200mA |
| Capacitance @ Vr, F: | 4pF @ 0V, 1MHz |
| Base Part Number: | LL4148 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LL4148, use the request quote form to request LL4148 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LL4148.The price and lead time for LL4148 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LL4148.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
