LL10-1AC01
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LL10-1AC01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LL10-1AC01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LL10-1AC01 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | SENSOR |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | 25 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $261.12 | $244.80 | $236.64 | $228.48 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating: | 5 V ~ 30 V |
|---|---|
| Type: | Liquid |
| Switch Actuation Level: | 2.25" (57.15mm) |
| Series: | Solid State Float™, LL-10 |
| Output Type: | Relay |
| Output Configuration: | SPDT |
| Other Names: | 223-1598 |
| Operating Temperature: | -29°C ~ 80°C |
| Mounting Type: | Male 3/4" (19.05mm) NPT |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Housing & Prism: | 316 Stainless Steel |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Liquid Level Sensor Relay SPDT Output Male 3/4" (19.05mm) NPT |
| Current: | 100mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LL10-1AC01, use the request quote form to request LL10-1AC01 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LL10-1AC01.The price and lead time for LL10-1AC01 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LL10-1AC01.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

