LKK47-06C5
IXYS Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LKK47-06C5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LKK47-06C5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LKK47-06C5 |
|---|---|
| Manufacturer | IXYS Corporation |
| Description | MOSFET 2N-CH 600V 47A ISOPLUS264 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 25 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $36.422 | |||||
Specifications
Data sheet
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 3.9V @ 3mA |
|---|---|
| Supplier Device Package: | ISOPLUS264™ |
| Series: | CoolMOS™ |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 45 mOhm @ 44A, 10V |
| Power - Max: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | ISOPLUS264™ |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 32 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 6800pF @ 100V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 190nC @ 10V |
| FET Type: | 2 N-Channel (Dual) |
| FET Feature: | Super Junction |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 600V |
| Detailed Description: | Mosfet Array 2 N-Channel (Dual) 600V 47A Through Hole ISOPLUS264™ |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 47A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LKK47-06C5, use the request quote form to request LKK47-06C5 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LKK47-06C5.The price and lead time for LKK47-06C5 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LKK47-06C5.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

