LK1005R27K-TV
Taiyo Yuden
LK1005R27K-TV
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LK1005R27K-TV with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LK1005R27K-TV
Manufacturer Taiyo Yuden
Description FIXED IND 270NH 25MA 910 MOHM
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
500 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Type:Multilayer
Tolerance:±10%
Supplier Device Package:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Shielding:Unshielded
Series:LK
Ratings:AEC-Q200
Q @ Freq:10 @ 25MHz
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:587-5258-1
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:-
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:25MHz
Inductance:270nH
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Frequency - Self Resonant:120MHz
Detailed Description:270nH Unshielded Multilayer Inductor 25mA 910 mOhm 0402 (1005 Metric)
DC Resistance (DCR):910 mOhm
Current Rating:25mA