LK1005R27K-TV
Taiyo Yuden
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LK1005R27K-TV with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LK1005R27K-TV with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LK1005R27K-TV |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 270NH 25MA 910 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.14 | $0.128 | $0.086 | |||
| 500 pcs | 1000 pcs | 2500 pcs | |||
| $0.071 | $0.06 | $0.051 | |||
Specifications
Data sheet
| Type: | Multilayer |
|---|---|
| Tolerance: | ±10% |
| Supplier Device Package: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Shielding: | Unshielded |
| Series: | LK |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Q @ Freq: | 10 @ 25MHz |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Other Names: | 587-5258-1 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Core: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance Frequency - Test: | 25MHz |
| Inductance: | 270nH |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 120MHz |
| Detailed Description: | 270nH Unshielded Multilayer Inductor 25mA 910 mOhm 0402 (1005 Metric) |
| DC Resistance (DCR): | 910 mOhm |
| Current Rating: | 25mA |
| Current - Saturation: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LK1005R27K-TV, use the request quote form to request LK1005R27K-TV pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LK1005R27K-TV.The price and lead time for LK1005R27K-TV depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LK1005R27K-TV.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
