LITTLE-EX-10M
Cynergy3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LITTLE-EX-10M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LITTLE-EX-10M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LITTLE-EX-10M |
|---|---|
| Manufacturer | Cynergy3 |
| Description | FLT SW FOR HAZARD AREA 10M CABLE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 50 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $179.57 | $171.024 | $163.252 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating: | 9.6V |
|---|---|
| Type: | Liquid |
| Switch Actuation Level: | - |
| Series: | Little EX |
| Output Type: | Switch (Single Float) |
| Output Configuration: | SPDT |
| Other Names: | 725-1275 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 55°C |
| Mounting Type: | Cable Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Housing & Prism: | High Density Polyethylene (PEHD) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Liquid Level Sensor Switch (Single Float) SPDT Output Cable Mount |
| Current: | 21.4mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LITTLE-EX-10M, use the request quote form to request LITTLE-EX-10M pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LITTLE-EX-10M.The price and lead time for LITTLE-EX-10M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LITTLE-EX-10M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

