LIS332AR
STMicroelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LIS332AR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LIS332AR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LIS332AR |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | ACCELEROMETER 2G ANALOG 16LGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.16 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Type: | Analog |
| Supplier Device Package: | 16-LGA (3x3) |
| Series: | - |
| Sensitivity (mV/g): | 600 |
| Sensitivity (LSB/g): | - |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 16-VFLGA |
| Output Type: | Analog Voltage |
| Other Names: | 479-10732 479-10732-ND 497-10732 LIS332AR-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Adjustable Bandwidth |
| Detailed Description: | Accelerometer X, Y, Z Axis ±2g 2kHz 16-LGA (3x3) |
| Bandwidth: | 2kHz |
| Axis: | X, Y, Z |
| Acceleration Range: | ±2g |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LIS332AR, use the request quote form to request LIS332AR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LIS332AR.The price and lead time for LIS332AR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LIS332AR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
