LIS331DLMTR
STMicroelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LIS331DLMTR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LIS331DLMTR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LIS331DLMTR |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | Accelerometer Triple ±2/±4/±8g 2.16V to 3.6V 16-Pin LGA T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.508 | $0.459 | $0.414 | $0.405 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.16 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Type: | Digital |
| Supplier Device Package: | 16-LGA (3x3) |
| Series: | - |
| Sensitivity (mV/g): | - |
| Sensitivity (LSB/g): | 64 (±2g) ~ 16 (±8g) |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 16-VFLGA |
| Output Type: | I²C, SPI |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Adjustable Bandwidth, Selectable Scale, Sleep Mode |
| Detailed Description: | Accelerometer X, Y, Z Axis ±2g, 4g, 8g 25Hz ~ 200Hz 16-LGA (3x3) |
| Bandwidth: | 25Hz ~ 200Hz |
| Axis: | X, Y, Z |
| Acceleration Range: | ±2g, 4g, 8g |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LIS331DLMTR, use the request quote form to request LIS331DLMTR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LIS331DLMTR.The price and lead time for LIS331DLMTR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LIS331DLMTR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
