LI1206H900R-00
Laird Technologies
LI1206H900R-00
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LI1206H900R-00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LI1206H900R-00
Manufacturer Laird Technologies
Description FERRITE BEAD 90 OHM 1206 1LN
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:LI
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:240-1026-2
LI1206B900R
LI1206B900R-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Number of Lines:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Impedance @ Frequency:90 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.051" (1.30mm)
Filter Type:Power, Signal Line
DC Resistance (DCR) (Max):150 mOhm
Current Rating (Max):800mA