LFP1300-B4NMB
SICK
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LFP1300-B4NMB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LFP1300-B4NMB
Manufacturer SICK
Description SEN LVL LFP CUBIC 3/4 NPT
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:12 V ~ 30 V
Series:-
Output Type:NPN / PNP
Other Names:1057103
Operating Temperature:-20°C ~ 60°C (TA)
Mounting Type:Cable
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Detailed Description:Liquid Level Sensor Amplifier Cable
Current - Supply:100mA