LFMCXO064080BULK
IQD Frequency Products
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LFMCXO064080BULK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LFMCXO064080BULK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LFMCXO064080BULK |
|---|---|
| Manufacturer | IQD Frequency Products |
| Description | OSC MCXO WITH VC 20.0MHZ SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $55.00 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.3V |
|---|---|
| Type: | MCXO |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Series: | IQMT-100 |
| Ratings: | - |
| Packaging: | - |
| Package / Case: | 8-SMD, No Lead |
| Output: | HCMOS |
| Other Names: | 1923-1553 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.094" (2.40mm) |
| Function: | - |
| Frequency Stability: | ±0.05ppm |
| Frequency: | 20MHz |
| Detailed Description: | 20MHz MCXO HCMOS Oscillator 3.3V 8-SMD, No Lead |
| Current - Supply (Max): | 10mA |
| Current - Supply (Disable) (Max): | - |
| Base Resonator: | Crystal |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LFMCXO064080BULK, use the request quote form to request LFMCXO064080BULK pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LFMCXO064080BULK.The price and lead time for LFMCXO064080BULK depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LFMCXO064080BULK.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
