LFA300F-48-T1Y
Cosel
LFA300F-48-T1Y
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LFA300F-48-T1Y with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LFA300F-48-T1Y
Manufacturer Cosel
Description AC/DC CONVERTER 48V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:48V
Voltage - Isolation:3kV
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Type:Open Frame
Size / Dimension:8.74" L x 3.74" W x 2.07" H (222.0mm x 95.0mm x 52.6mm)
Series:LF
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Efficiency:88%
Detailed Description:Open Frame AC DC Converter 1 Output 48V 6.3A 85 ~ 264 VAC Input
Current - Output (Max):6.3A