LFA150F-24-SNRY
Buy LFA150F-24-SNRY with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LFA150F-24-SNRY
Manufacturer Cosel
Description AC/DC CONVERTER 24V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Isolation:3kV
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Type:Enclosed
Size / Dimension:6.30" L x 2.95" W x 1.46" H (160.0mm x 74.9mm x 37.1mm)
Series:LF
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Efficiency:87.5%
Detailed Description:Enclosed AC DC Converter 1 Output 24V 6.3A 85 ~ 264 VAC Input
Current - Output (Max):6.3A