LFA150F-15-SNJ1Y
Cosel
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LFA150F-15-SNJ1Y with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LFA150F-15-SNJ1Y
Manufacturer Cosel
Description AC/DC CONVERTER 15V
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Output 4:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Isolation:3kV
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Type:Enclosed
Size / Dimension:6.30" L x 2.95" W x 1.46" H (160.0mm x 74.9mm x 37.1mm)
Series:LF
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Chassis Mount
Minimum Load Required:No
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Efficiency:86.5%
Detailed Description:Enclosed AC DC Converter 1 Output 15V 10A 85 ~ 264 VAC Input
Current - Output (Max):10A