LFA100F-3R3-CJ1RY
Cosel
LFA100F-3R3-CJ1RY
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LFA100F-3R3-CJ1RY with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LFA100F-3R3-CJ1RY
Manufacturer Cosel
Description AC/DC CONVERTER 3.3V
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Output 4:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:3.3V
Voltage - Isolation:3kV
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Type:Open Frame
Size / Dimension:6.10" L x 2.44" W x 1.32" H (154.9mm x 62.0mm x 33.5mm)
Series:LF
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Chassis Mount
Minimum Load Required:No
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Efficiency:79%
Detailed Description:Open Frame AC DC Converter 1 Output 3.3V 20A 85 ~ 264 VAC Input
Current - Output (Max):20A