LEP150F-36-SND39
Cosel
LEP150F-36-SND39
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LEP150F-36-SND39 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LEP150F-36-SND39
Manufacturer Cosel
Description AC/DC CONVERTER 36V
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Output 4:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:36V
Voltage - Isolation:3kV
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Type:Enclosed
Size / Dimension:8.74" L x 3.35" W x 1.57" H (222.0mm x 85.1mm x 39.9mm)
Series:LEP
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Chassis Mount
Minimum Load Required:No
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Efficiency:86%
Detailed Description:Enclosed AC DC Converter 1 Output 36V 4.2A 85 ~ 264 VAC Input
Current - Output (Max):4.2A