LED75W-257-C0300-D
Thomas Research Products
LED75W-257-C0300-D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LED75W-257-C0300-D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LED75W-257-C0300-D
Manufacturer Thomas Research Products
Description LED DRIVR CC AC/DC 85-257V 300MA
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Weight:-
Voltage - Output:85 ~ 257 V
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:6.42" L x 2.81" W x 1.83" H (173.0mm x 71.3mm x 46.5mm)
Series:LED-75W
Ratings:IP66
Power (Watts):75W
Operating Temperature:-30°C ~ 70°C
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:OCP, OVP, SCP
Efficiency:91%
Dimming:Analog
Detailed Description:300mA 85 ~ 257 V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Current - Output (Max):300mA