LED75W-085-C0900-D
Thomas Research Products
LED75W-085-C0900-D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LED75W-085-C0900-D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LED75W-085-C0900-D
Manufacturer Thomas Research Products
Description LED DRIVER CC AC/DC 28-85V 900MA
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Weight:-
Voltage - Output:28 ~ 85 V
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:6.42" L x 2.81" W x 1.83" H (173.0mm x 71.3mm x 46.5mm)
Series:LED-75W
Ratings:IP66
Power (Watts):75W
Operating Temperature:-30°C ~ 70°C
Features:OCP, OVP, SCP
Efficiency:90%
Dimming:Analog
Detailed Description:900mA 28 ~ 85 V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Current - Output (Max):900mA