LED60W-170-C0350-PD
Buy LED60W-170-C0350-PD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LED60W-170-C0350-PD
Manufacturer Thomas Research Products
Description LED POWER SUPPLY
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Weight:-
Voltage - Output:56 ~ 170 V
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:6.42" L x 2.81" W x 1.83" H (163.1mm x 71.4mm x 46.5mm)
Series:LED-60W
Ratings:IP66
Power (Watts):59.5W
Other Names:93056583
Operating Temperature:-
Features:OCP, OVP, SCP
Efficiency:92%
Dimming:Analog
Detailed Description:350mA 56 ~ 170 V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Current - Output (Max):350mA