LED60W-058-C1050
Thomas Research Products
LED60W-058-C1050
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LED60W-058-C1050 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LED60W-058-C1050
Manufacturer Thomas Research Products
Description LED DRIVER CC AC/DC 19-58V 1.05A
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Weight:-
Voltage - Output:19 ~ 58 V
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:7.25" L x 2.81" W x 1.83" H (184.0mm x 71.3mm x 46.5mm)
Series:LED-60W
Ratings:IP66
Power (Watts):60W
Operating Temperature:-30°C ~ 65°C
Features:OCP, OVP, SCP
Efficiency:91%
Dimming:-
Detailed Description:1.05A 19 ~ 58 V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Current - Output (Max):1.05A