LED50W-042-C1190
Thomas Research Products
LED50W-042-C1190
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LED50W-042-C1190 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LED50W-042-C1190
Manufacturer Thomas Research Products
Description LED DRIVER CC AC/DC 14-42V 1.19A
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Weight:-
Voltage - Output:14 ~ 42 V
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:7.64" L x 1.69" W x 0.98" H (194.0mm x 43.0mm x 25.0mm)
Series:LED-50W
Ratings:IP66
Power (Watts):50W
Other Names:93056538
LED50W-42-C1190
LED50W-42-C1190-ND
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:OCP, OVP, SCP
Efficiency:87%
Dimming:-
Detailed Description:1.19A 14 ~ 42 V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Current - Output (Max):1.19A