LED25W-40-C0620-D
Thomas Research Products
LED25W-40-C0620-D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LED25W-40-C0620-D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LED25W-40-C0620-D
Manufacturer Thomas Research Products
Description LED DRIVER CC AC/DC 13-40V 620MA
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 80 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs
50 pcs100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Weight:0.437 lb (198.00g)
Voltage - Output:13 ~ 40 V
Voltage - Input (Min):100VAC
Voltage - Input (Max):277VAC
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.15" L x 3.07" W x 0.99" H (80.0mm x 78.0mm x 25.2mm)
Series:LED-25W
Ratings:IP66, NEMA 4
Power (Watts):25W
Other Names:1121-1399
Operating Temperature:-
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Features:OCP, OVP, SCP
Efficiency:84%
Dimming:Analog
Detailed Description:620mA 13 ~ 40 V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Current - Output (Max):620mA