LED12W120-036-C0350-LT
Thomas Research Products
LED12W120-036-C0350-LT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LED12W120-036-C0350-LT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LED12W120-036-C0350-LT
Manufacturer Thomas Research Products
Description LED DRIVER CC AC/DC 22-36V 350MA
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 46 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs
25 pcs50 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Output:22 ~ 36 V
Voltage - Input (Min):108VAC
Voltage - Input (Max):132VAC
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.35" L x 1.42" W x 0.90" H (85.0mm x 36.0mm x 23.0mm)
Series:LED-LT
Ratings:IP66
Power (Watts):12W
Other Names:1121-1437
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Features:OCP, OVP, SCP
Efficiency:84%
Dimming:ELV, Triac
Detailed Description:350mA 22 ~ 36 V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Current - Output (Max):350mA