LED12W-12-C1000-D
Thomas Research Products
LED12W-12-C1000-D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LED12W-12-C1000-D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LED12W-12-C1000-D
Manufacturer Thomas Research Products
Description LED DRIVER CC AC/DC 6-12V 1A
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 41 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs
25 pcs50 pcs100 pcs
Data sheet
Weight:0.282 lb (127.91g)
Voltage - Output:6 ~ 12 V
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:-
Series:LED-12W
Ratings:IP66
Power (Watts):12W
Other Names:1121-1513
Operating Temperature:-
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Features:OCP, OVP, SCP
Efficiency:78%
Dimming:Analog
Detailed Description:1A 6 ~ 12 V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Current - Output (Max):1A