LED100W-095-C1050-D
Thomas Research Products
LED100W-095-C1050-D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LED100W-095-C1050-D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LED100W-095-C1050-D
Manufacturer Thomas Research Products
Description LED DRIVER CC AC/DC 31-95V 1.05A
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Weight:-
Voltage - Output:31 ~ 95 V
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:6.42" L x 2.81" W x 1.83" H (163.0mm x 71.3mm x 46.5mm)
Series:LED-100W
Ratings:IP66
Power (Watts):100W
Other Names:1121-1145
LED100W095C1050D
Operating Temperature:-30°C ~ 65°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:OCP, OVP, SCP
Efficiency:91%
Dimming:Analog
Detailed Description:1.05A 31 ~ 95 V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Current - Output (Max):1.05A