LEA50F-24-CY
Cosel
LEA50F-24-CY
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LEA50F-24-CY with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LEA50F-24-CY
Manufacturer Cosel
Description AC/DC PS (OPEN FRAME)
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Output 4:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Isolation:3kV
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Type:Open Frame, Conformal Coated
Size / Dimension:7.68" L x 2.17" W x 0.91" H (195.0mm x 55.0mm x 23.0mm)
Series:LEA
Power (Watts):50W
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C (With Derating)
Number of Outputs:1
Mounting Type:Chassis Mount
Minimum Load Required:-
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Adjustable Output, Universal Input
Efficiency:83%
Detailed Description:Open Frame, Conformal Coated AC DC Converter 1 Output 24V 2.1A 85 ~ 264 VAC Input
Current - Output (Max):2.1A