LEA150F-5-YJ2
Cosel
LEA150F-5-YJ2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LEA150F-5-YJ2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LEA150F-5-YJ2
Manufacturer Cosel
Description AC/DC PS (OPEN FRAME)
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Output 4:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Isolation:3kV
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Type:Open Frame
Size / Dimension:8.74" L x 2.95" W x 1.46" H (222.0mm x 75.0mm x 37.0mm)
Series:LEA
Power (Watts):150W
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C (With Derating)
Number of Outputs:1
Mounting Type:Chassis Mount
Minimum Load Required:-
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Adjustable Output, Universal Input
Efficiency:79%
Detailed Description:Open Frame AC DC Converter 1 Output 5V 30A 85 ~ 264 VAC Input
Current - Output (Max):30A