LE RTDUW S2W
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LE RTDUW S2W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LE RTDUW S2W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LE RTDUW S2W |
|---|---|
| Manufacturer | OSRAM Opto Semiconductors, Inc. |
| Description | LED OSTAR RGBW 625/527/453 8SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | 250 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $16.12 | $15.43 | $12.001 | $10.287 | $9.772 | |
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | 625nm Red, 527nm Green, 453nm Blue |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.5V Red, 3.6V Green, 3.45V Blue, 3.45V White |
| Viewing Angle: | 120° |
| Thermal Resistance of Package: | 1.8°C/W |
| Temperature - Test: | 25°C |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.184" L x 0.228" W (4.68mm x 5.80mm) |
| Series: | OSRAM OSTAR |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 8-SMD Module |
| Other Names: | 475-3116-1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 45 lm/W Red, 54 lm/W Green, 75 lm/W White |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.048" (1.23mm) |
| Flux @ Current/Temperature - Test: | 79 lm Red, 135 lm Green, 765mW Blue, 182 lm White |
| Detailed Description: | LED Lighting Color OSRAM OSTAR Red, Green, Blue, White (RGBW) 625nm Red, 527nm Green, 453nm Blue 8-SMD Module |
| Current - Test: | 700mA Red, 700mA Green, 700mA Blue, 700mA White |
| Current - Max: | 1A Red, 1A Green, 1A Blue, 1A White |
| Color: | Red, Green, Blue, White (RGBW) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LE RTDUW S2W, use the request quote form to request LE RTDUW S2W pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LE RTDUW S2W.The price and lead time for LE RTDUW S2W depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LE RTDUW S2W.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
