LE CG P2A-7U7V-A
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LE CG P2A-7U7V-A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LE CG P2A-7U7V-A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LE CG P2A-7U7V-A |
|---|---|
| Manufacturer | OSRAM Opto Semiconductors, Inc. |
| Description | LED MODULE OSTAR GREEN RECTANGLE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | 520nm |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.55V |
| Viewing Angle: | 120° |
| Type: | LED Module |
| Temperature - Test: | 25°C |
| Size / Dimension: | 27.00mm L x 15.50mm W |
| Series: | OSRAM OSTAR |
| Packaging: | Tray |
| Other Names: | 475-3340 Q65112A3031 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 92 lm/W |
| Light Emitting Surface (LES): | - |
| Lens Type: | Flat |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 1.80mm |
| Flux @ Current/Temperature - Test: | 7800 lm (Typ) |
| Features: | - |
| Detailed Description: | LED Lighting COBs, Engines, Modules LED Module OSRAM OSTAR Green Rectangle |
| Current - Test: | 24A |
| Current - Max: | - |
| Configuration: | Rectangle |
| Color: | Green |
| CRI (Color Rendering Index): | - |
| CCT (K): | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LE CG P2A-7U7V-A, use the request quote form to request LE CG P2A-7U7V-A pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LE CG P2A-7U7V-A.The price and lead time for LE CG P2A-7U7V-A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LE CG P2A-7U7V-A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
