LE ATB A2A
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LE ATB A2A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LE ATB A2A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LE ATB A2A |
|---|---|
| Manufacturer | OSRAM Opto Semiconductors, Inc. |
| Description | LED OSTAR PROJ 4CHIP AMB/GRN/BLU |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | 617nm Amber, 464nm Blue, 525nm Green |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.9V Amber, 3.5V Blue, 3.5V Green |
| Viewing Angle: | 120° |
| Type: | LED Module |
| Temperature - Test: | 25°C |
| Size / Dimension: | 29.50mm L x 15.00mm W |
| Series: | Ostar |
| Packaging: | Tray |
| Other Names: | 475-1284 Q65110A3646 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 25 lm/W Amber, 6 lm /W Blue, 49 lm/W Green |
| Light Emitting Surface (LES): | 2.03mm L x 4.20mm W |
| Lens Type: | Flat |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 6.05mm |
| Flux @ Current/Temperature - Test: | 55 lm (Typ) Amber, 11 lm (Typ) Blue, 86 lm (Typ) Green |
| Features: | With Connector |
| Detailed Description: | LED Lighting COBs, Engines, Modules LED Module Ostar Amber, Blue, Green Rectangle |
| Current - Test: | 1A |
| Current - Max: | 750mA Amber, 700mA Blue, 700mA Green |
| Configuration: | Rectangle |
| Color: | Amber, Blue, Green |
| CRI (Color Rendering Index): | - |
| CCT (K): | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LE ATB A2A, use the request quote form to request LE ATB A2A pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LE ATB A2A.The price and lead time for LE ATB A2A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LE ATB A2A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
